Danny Horscroft celebrates for Binfield FC. Photo: Neil Graham.
Danny Horscroft celebrates for Binfield FC. Photo: Neil Graham.

Berkshire non league fixtures for Saturday 2nd March

The full weekend long list of fixtures from the National League to the Thames Valley Premier League
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Danny Horscroft celebrates for Binfield FC. Photo: Neil Graham.
Danny Horscroft celebrates for Binfield FC. Photo: Neil Graham.

Get the LATEST NEWS direct to your inbox. Pop your email in the box.

The dust has barely settled on the midweek action but here’s the full list of Saturday fixtures involving Berkshire clubs and their respective competitions.

There are home games in the county at Slough, Hungerford, Ascot, Bracknell and Windsor amongst others or if you fancy a real away day, you could head north of Blackpool as Maidenhead United play AFC Fylde.

Vanarama National League

AFC Fylde vs Maidenhead United
Aldershot Town vs Gateshead
Barnet vs Barrow
Bromley vs Boreham Wood
Dover Athletic vs Braintree Town
Eastleigh vs FC Halifax Town
Ebbsfleet United vs Salford City
Harrogate Town vs Dagenham & Redbridge
Havant & Waterlooville vs Leyton Orient
Solihull Moors vs Maidstone United (5.20pm)
Sutton United vs Hartlepool United
Wrexham vs Chesterfield

Vanarama National League South

Bath City vs Truro City
Chelmsford City vs Concord Rangers
Chippenham Town vs Oxford City
Dulwich Hamlet vs Dartford
East Thurrock United vs Billericay Town
Gloucester City vs Wealdstone
Hampton & Richmond Borough vs Eastbourne Borough
Hungerford Town vs Woking
Slough Town vs Hemel Hempstead Town
Torquay United vs Weston-super-Mare
Welling United vs St Albans City

Bostik League South Central Division One

Bracknell Town vs Chalfont St Peter
Cheshunt vs Hanwell Town
Marlow vs Egham Town
Molesey vs Hertford Town
Northwood vs Bedfont Sports
South Park vs FC Romania
Uxbridge vs Chipstead
Waltham Abbey vs Ashford Town (Middx)
Ware vs Tooting & Mitcham United
Westfield vs Hayes & Yeading United

%CODEblsc1%

Evo Stik Southern League South Division One

AFC Totton vs Cinderford Town
Bideford vs Winchester City
Blackfield & Langley vs Mangotsfield United
Bristol Manor Farm vs Moneyfields
Cirencester Town vs Barnstaple Town
Fleet Town vs Larkhall Athletic
Highworth Town vs Paulton Rovers
Melksham Town vs Thatcham Town
Street vs Evesham United
Yate Town vs Slimbridge

Uhlsport Hellenic League Premier Division

Ascot United vs Royal Wootton Bassett Town
Brackley Town Saints vs Wantage Town
Brimscombe & Thrupp vs Virginia Water
Fairford Town vs Lydney Town
Flackwell Heath vs Binfield
Holmer Green vs Reading City
Longlevens vs Shrivenham
Tuffley Rovers vs Bishops Cleeve
Windsor vs Ardley United

%CODEhlprem%

Uhlsport Hellenic League Division One East

Abingdon Town vs Thame Rangers
AFC Aldermaston vs Wallingford Town
Burnham vs Penn & Tylers Green
Woodley United vs Chalvey Sports

%CODEhld1e%

Combined Counties League Division One

Ash United vs Fleet Spurs
Bedfont & Feltham vs Godalming Town
Cove vs British Airways
FC Deportivo Galicia vs Farnham Town
Sandhurst Town vs Frimley Green
Sheerwater vs Eversley & California
Tooting Bec vs Bagshot

%CODEccl1%

Thames Valley League Premier Division

Cookham Dean vs Mortimer
Reading City U23 vs Woodcote Stoke Row
Westwood United vs Berks County
Wokingham & Emmbrook Reserves vs Wraysbury Village
Wrightchoice & Unity CSA vs Richings Park

Reading Senior Cup

Burghfield vs Wokingham & Emmbrook (to be played at Bracknell Town FC)

Reading Junior Cup

Woodley United Royals vs Newbury

%CODEgroundhopper%

Club Noticeboard

Want to post your club news? Click here to sign up

What do you think? 

Share this story

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Get the latest Berkshire football news to your inbox
FIB-Badgetransparent-dud.png