Football in Berkshire
Fixtures

Full 2019/20 pre season football fixture calendar for Berkshire clubs

The only list of pre season fixtures you'll need for the new season

Full 2019/20 pre season football fixture calendar for Berkshire clubs

Bookmark this page because we’ll keep it updated with all the 2019/20 pre season fixtures, kick off times and venues for your local clubs.

Please check with the clubs before attending matches as pre season friendlies can often be cancelled or have venue changes at late notice. If you would like your local step 4, 5, 6 or 7 clubs fixtures published here please email [email protected].

If you’d like to keep up to date with everything, join our new Berkshire wide facebook group here. And if you are looking for players, why not post an ad here.

Don’t miss a kick this season, make sure you are following @fiberkshire on twitter for all the latest football news from across the county.

Saturday 29th June

  • Lyne Town vs Ascot United (Jubilee High, School Lane, Addlestone, KT15 1TE) (11.30am)
  • Reading City vs Marlow (Ibis Club/Stadium Way) (1pm)

Tuesday 2nd July

  • Reading City vs Hillingdon Borough (7.45pm)

Friday 5th July

  • Bracknell Town vs Wealdstone (7.45pm)

Saturday 6th July

  • AFC Aldermaston vs Thatcham Town Development (2.30pm) ( Everest College 3G)
  • Berks County vs Wokingham & Emmbrook (12pm) (Royal Holloway College, Staines)
  • Fairford Town vs Hungerford Town
  • Hartley Wintney v Binfield
  • Rayners Lane vs Ascot United
  • Sandhurst Town vs Chalvey Sports (Everest Community College)  (12pm)

Tuesday 9th July

  • Burnham vs Bracknell Town (7.45pm)
  • Binfield vs Uxbridge (3G)
  • Bradford Town vs Hungerford Town
  • Eversley & California vs Wokingham & Emmbrook (7pm)
  • Slough Town vs Eastleigh (7.45pm)

Wednesday 10th July

  • Berks County vs Marlow United (Venue TBC)
  • Reading City vs Aldershot U21s (7.30pm)

Saturday 13th July

  • Ascot United vs Maidenhead United (Bisham Abbey) (12.15pm)
  • Berks County vs Chalvey Sports Dev (Venue TBC)
  • Bracknell Town vs Maidenhead United (3pm)
  • Chalvey Sports vs Wraysbury (Eton Wick FC) (2pm)
  • Marlow United vs Binfield
  • Mortimer vs Ardley United
  • Reading City vs Hartley Wintney (KO TBC)
  • Ringwood Town vs Thatcham Town (3pm)
  • Sandhurst Town vs Wokingham & Emmbrook (Everest Community College)  (12pm)
  • Shrivenham vs Hungerford Town
  • Slough Town vs Sutton United (3pm)
  • Windsor vs Hayes & Yeading United (3pm)

Sunday 14th July

  • Sandhurst Town vs Wokingham & Emmbrook (Everest Community College)  (12pm)

Tuesday 16th July

  • Chalvey Sports vs Ascot United (Burnham Grammar School) (7.45pm)
  • Hungerford Town vs Swindon Town XI
  • Maidenhead United vs Kuwait (7.30pm)
  • Sandhurst Town vs Badshot Lea (7.45pm)
  • Slough Town vs Bournemouth U23 (7.30pm)
  • Virginia Water vs Wokingham & Emmbrook (7pm) (The Timbers)

Thursday 18th July

  • Holyport vs Windsor (7.45pm)
  • Sandhurst Town vs Farnborough (7.45pm)

Friday 19th July

  • Team Solent vs Thatcham Town (7.30pm)

Saturday 20th July

  • Abbey Rangers vs Ascot United
  • Aston Clinton vs Chalvey Sports (Churchill Hall) (3pm)
  • Bracknell Town vs Winchester City (3pm)
  • Hayes & Yeading vs Slough Town (12.30pm)
  • Hampton & Richmond vs Maidenhead United
  • Reading City vs Berks County
  • Sandhurst Town vs Holyport (Everest Community College)  (12pm)
  • Wallingford Town vs Binfield
  • Windsor vs Staines Town (3pm)
  • Woodley United vs Mortimer

Tuesday 23rd July

  • Alton vs Thatcham Town (7.45pm)
  • Maidenhead United vs Stevenage (7.45pm)
  • Kings Langley vs Slough Town (7.45pm)
  • Mortimer vs Wokingham & Emmbrook (7pm)
  • Sandhurst Town vs Camberley Town (7.45pm)
  • Swindon Supermarine vs Hungerford Town
  • Tadley Calleva Four Team Tournament Game One: Badshot Lea, Binfield, Tadley Calleva, Binfield.
  • Windsor vs Bracknell Town (7.45pm)

Wednesday 24th July

  • 3 RSME Regt FC vs Berks County
  • Chalvey Sports vs Slough Heating (Eton Wick FC) (6.30pm)

Thursday 25th July

  • Holyport vs Ascot United
  • Reading City vs Westwood United

Friday 26th July

  • Mortimer vs Bracknell Town Reserves
  • Wycombe Wanderers vs Maidenhead United (7.45pm)

Saturday 27th July

  • Tadley Calleva Four Team Tournament Game Two: Badshot Lea, Binfield, Tadley Calleva, Binfield.
  • Burnham vs Chalvey Sports (3pm)
  • Berks County vs Binfield Dev (Venue TBC)
  • Bemerton Heath Harlequins vs Thatcham Town (3pm)
  • Bracknell Town vs Fleet Town (12pm)
  • Cricklade Town vs Wokingham & Emmbrook
  • Sandhurst Town vs AFC Aldermaston (3pm)
  • Slough Town vs Hartley Wintney (1pm)
  • Windsor vs Kings Langley (3pm)

Monday 29th July

  • Beaconsfield Town vs Slough Town (7.45pm)

Tuesday 30th July

  • Badshot Lea vs Windsor (7.45pm)
  • Binfield vs Basingstoke Town (7.45pm)
  • Sandhurst Town vs Yateley United (7.45pm)
  • Tadley Calleva vs Thatcham Town (7.45pm)

Wednesday 31st July

  • Mortimer vs GPS Oxford

Friday 2nd August

  • Bracknell Town XI vs Wokingham & Emmbrook (7.45pm)

Saturday 3rd August

  • Berks County vs Woodley United (Venue TBC)
  • Chertsey Town vs Thatcham Town (3pm)
  • Harrow Borough vs Bracknell Town (3pm)
  • Wallingford Town vs Mortimer

Tuesday 6th August

  • Thatcham Town vs Thame United (7.45pm)

Saturday 10th August

  • Finchampstead vs Mortimer (12pm)
  • Thatcham Town vs Kidlington (3pm)

All the latest transfer news ahead of the 2019/20 season is here and the big transfer ins and outs guide is here. Keep up with all the pre season fixtures in Berkshire here.

0
0

Comment via Facebook

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.