Josh Harris. Photo: Graham Tabor.

Berkshire football fixtures – Saturday 1st February

All the fixtures across the county including some Friday night football at Binfield
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Josh Harris. Photo: Graham Tabor.

Sign up for Football in Berkshire’s regular email newsletter

Vanarama National League

AFC Fylde vs Boreham Wood
Aldershot Town vs Harrogate Town
Barnet vs Hartlepool United
Barrow vs Torquay United
Eastleigh vs Woking
Ebbsfleet United vs Sutton United
FC Halifax Town vs Bromley
Notts County vs Chesterfield (5.20pm)
Solihull Moors vs Maidenhead United
Stockport County vs Dover Athletic
Wrexham vs Dagenham & Redbridge
Yeovil Town vs Chorley

Vanarama National League South

Billericay Town vs Maidstone United
Braintree Town vs Weymouth
Chippenham Town vs Dartford
Concord Rangers vs Havant & Waterlooville
Dorking Wanderers vs Bath City
Dulwich Hamlet vs Chelmsford City
Eastbourne Borough vs Hemel Hempstead Town
Hampton & Richmond Borough vs Hungerford Town
Slough Town vs Oxford City
St Albans City vs Welling United
Tonbridge Angels vs Wealdstone

Berkshire Football Awards supported by PlaySport.

BetVictor Isthmian League Division One South Central

Ashford Town (Middx) vs South Park
Barking vs FC Romania
Bracknell Town vs Chalfont St Peter
Chipstead vs Bedfont Sports
Hanwell Town vs Staines Town
Hertford Town vs Harlow Town
Marlow vs Westfield
Northwood vs Chertsey Town
Tooting & Mitcham United vs Waltham Abbey
Ware vs Uxbridge

BetVictor Southern League Division One South

Bideford vs Slimbridge
Frome Town vs AFC Totton
Highworth Town vs Basingstoke Town
Mangotsfield United vs Evesham United
Melksham Town vs Cinderford Town
Moneyfields vs Barnstaple Town
Paulton Rovers vs Cirencester Town
Thatcham Town vs Bristol Manor Farm
Willand Rovers vs Larkhall Athletic
Winchester City vs Sholing

Uhlsport Hellenic League Premier Division

Binfield vs Burnham (Friday 31st – 7.45pm)
Bishops Cleeve vs Flackwell Heath
Brimscombe & Thrupp vs Holmer Green
Longlevens AFC vs Windsor
Lydney Town vs Royal Wootton Bassett Town
Virginia Water vs Ardley United
Westfields vs Easington Sports

Cherry Red Records Combined Counties League Premier Division

Ascot United vs Egham Town
Camberley Town vs Hanworth Villa
Cobham vs Badshot Lea
Colliers Wood United vs CB Hounslow United
Guildford City vs Redhill
Knaphill vs Southall
Molesey vs Balham
Sheerwater vs Banstead Athletic
Spelthorne Sports vs Frimley Green
Sutton Common Rovers vs Raynes Park Vale

Uhlsport Hellenic League Division One East

Abingdon Town vs Kidlington Development
Holyport vs Long Crendon
Risborough Rangers vs Penn & Tylers Green
Thame Rangers vs Didcot Town Development
Wallingford Town vs Marlow United
Wokingham & Emmbrook vs Langley
Woodley United vs Chalvey Sports

Cherry Red Records Combined Counties League Division One

AFC Hayes vs Tooting Bec
Ash United vs Sandhurst Town
British Airways vs Bagshot
Farnham Town vs Eversley & California
FC Deportivo Galicia vs Epsom & Ewell
Fleet Spurs vs Walton & Hersham
Godalming Town vs Dorking Wanderers Reserves
Jersey Bulls vs Chessington & Hook United
Kensington & Ealing Borough vs Bedfont & Feltham
Westside vs Cove

Thames Valley Premier League Premier Division

Newbury FC vs Woodcote (2pm)
Reading City U23 vs Richings Park (2pm)

Berkshire Trophy Centre Senior Cup

Hurst vs Windlesham United (2pm)
Maidenhead Town vs Finchampstead (2pm)
Mortimer vs Wargrave (2pm)
Westwood Wanderers vs Cookham Dean (2pm)
Wraysbury Village vs Reading YMCA (2pm)

What do you think? 

Share this story

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Get the latest Berkshire football news to your inbox
FIB-Badgetransparent-dud.png