Jack Turner in the tunnel. Photo: Philip J.A Benton/philipbenton.com

Berkshire football fixtures – Saturday 8th February 2020

All the fixtures across the county including a trip to South East London for Slough Town
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Jack Turner in the tunnel. Photo: Philip J.A Benton/philipbenton.com

Sign up for Football in Berkshire’s regular email newsletter

Vanarama National League South

Bath City vs St Albans City
Dartford vs Hampton & Richmond Borough
Havant & Waterlooville vs Dulwich Hamlet
Hemel Hempstead Town vs Chippenham Town
Maidstone United vs Braintree Town
Oxford City vs P vs P vs Dorking Wanderers
Wealdstone vs Billericay Town
Welling United vs Slough Town
Weymouth vs Eastbourne Borough

BetVictor Isthmian League Division One South Central

Ashford Town (Middx) vs Ware
Barking vs Hanwell Town
Bracknell Town vs South Park
Chalfont St Peter vs Westfield
FC Romania vs Chipstead
Harlow Town vs Uxbridge
Hertford Town vs Marlow
Northwood vs Bedfont Sports
Staines Town vs Waltham Abbey
Tooting & Mitcham United vs Chertsey Town

BetVictor Southern League Division One South

AFC Totton vs Bideford
Barnstaple Town vs Paulton Rovers
Basingstoke Town vs Mangotsfield United
Bristol Manor Farm vs Highworth Town
Cinderford Town vs Winchester City
Cirencester Town vs Moneyfields
Evesham United vs Melksham Town
Larkhall Athletic vs Thatcham Town
Sholing vs Willand Rovers
Slimbridge vs Frome Town

Berkshire Football Awards supported by PlaySport.

Uhlsport Hellenic League Premier Division

Ardley United vs Reading City
Brackley Town Saints vs Binfield
Brimscombe & Thrupp vs Lydney Town
Easington Sports vs Windsor
Fairford Town vs Westfields
Flackwell Heath vs Virginia Water
Holmer Green vs Burnham
Royal Wootton Bassett Town vs Bishops Cleeve
Shrivenham vs Longlevens AFC

Cherry Red Records Combined Counties League Premier Division

Badshot Lea vs Guildford City
Balham vs Knaphill
Banstead Athletic vs Camberley Town
CB Hounslow United vs Abbey Rangers
Egham Town vs Colliers Wood United
Frimley Green vs Southall
Raynes Park Vale vs Sheerwater
Redhill vs Molesey
Spelthorne Sports vs Ascot United

Uhlsport Hellenic League Division One East

Didcot Town Development vs Wallingford Town
Langley vs Holyport
Milton United vs AFC Aldermaston
Risborough Rangers vs Woodley United

Cherry Red Records Combined Counties League Division One

Walton & Hersham vs Jersey Bulls (KO 2pm)
British Airways vs Farnham Town
Chessington & Hook United vs Bagshot
Cove vs Godalming Town
Epsom & Ewell vs Ash United
FC Deportivo Galicia vs Westside
Fleet Spurs vs AFC Hayes

Berks & Bucks County FA Senior Trophy

Wantage Town Development vs Penn & Tylers Green
Wokingham & Emmbrook vs Sandhurst Town

Esoteric Recordings Division One Challenge Cup

Kensington & Ealing Borough vs Eversley & California (To be played at Eversley & California FC

Thames Valley Premier League

Cookham Dean vs Mortimer (KO 2pm)
Newbury FC vs Wraysbury Village (KO 2pm)
Windlesham United vs Maidenhead Town (KO 2pm)
Woodcote vs Finchampstead (KO 2pm)
Berks County FC vs Westwood Wanderers (KO 3pm)

Berkshire Trophy Centre Senior Cup

Burghfield FC vs Richings Park (KO 2pm)
Reading City U23 vs Woodley United Royals (KO 2pm)

What do you think? 

Share this story

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Get the latest Berkshire football news to your inbox
FIB-Badgetransparent-dud.png