Woodley United Ladies. Photo: Philip J.A Benton

The full 2020/21 Women’s FA Cup Extra Preliminary draw

The full draw
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Woodley United Ladies. Photo: Philip J.A Benton

Sign up for Football in Berkshire’s regular email newsletter

Software Development & API Integrations services in Bracknell

The draw for the Preliminary Round of the FA Cup was made on Friday afternoon. Matches are due to be played on Sunday 6th September 2020 

Looking for the quick draw affecting Berkshire? Want the Preliminary Round draw? That’s here.

Women’s FA Cup Extra Preliminary Round

1  Boro Rangers LFC v Workington Reds Ladies FC
2  Birtley Town Ladies FC v Bishop Auckland Ladies FC
3  Stanwix LFC v South Shields FC Ladies
4  Wallsend BC Women FC v Hartlepool United Ladies FC
5  Gateshead Leam Rangers LFC v CLS Amazons Women FC
6  Appleby Frodingham LFC v South Cave Sporting Club Ladies FC
7  Harworth Colliery Ladies FC v Silsden AFC Ladies
8  Wakefield Trinity Ladies FC v Hepworth United Ladies FC
9  Harrogate Town Ladies FC v Farsley Celtic Women FC
10  Yorkshire Amateurs LFC v Altofts Ladies FC
11  Rotherham United Women FC v Oughtibridge War Memorial Ladies FC
12  Crewe Alexandra Women FC v West Didsbury & Chorlton LFC
13  Tranmere Rovers Ladies FC v Fleetwood Town Wrens LFC
14  Cheadle Town Stingers WFC v Chester FC Ladies
15  Curzon Ashton Women FC v Haslingden Girls & Ladies FC
16  Merseyrail Ladies FC v Mossley AFC Women
17  Didsbury Ladies FC v Northwich Vixens LFC
18  FC United Of Manchester Women v West Kirby Ladies FC
19  Mossley Hill Ladies FC v Ashton United Women’s FC
20  AFC Darwen Ladies FC v Nelson FC Ladies
21  Grimsby Borough LFC v Pride Park LFC
22  Notts County Women FC v Lincoln United LFC
23  AFC Leicester Girls & Ladies v Woodlands FC Ladies
24  Sherwood FC Women v HBW United LFC
25  Rise Park Ladies FC v Asfordby Amateurs Ladies FC
26  Dronfield T own LFC v Arnold Eagles Women FC
27  Arnold Town Ladies FC v Allexton & New Parks LFC
28  Beaumont Park Ladies FC v Groby Women FC
29  Coalville Town Ladies FC v Oadby & Wigston Women FC
30  Darlaston Town (1874) Ladies FC v Shifnal Town Ladies FC
31  Kingfisher LFC v Knowle Ladies FC
32  Sutton Coldfield Town LFC v Coventrians Ladies FC
33  Westfields LFC v Leamington Lions Ladies FC
34  Shrewsbury Juniors Ladies FC v Lye Town Ladies FC
35  Coventry Sphinx Ladies FC v Sandwell Ladies FC
36  Tamworth LFC v Doveridge LFC
37  Solihull Sporting LFC Kidderminster Harriers LFC
38  Cookley Sports LFC v Coundon Court Ladies FC
39  Hereford Pegasus Ladies FC v Rugby Borough LFC
40  Stourbridge FC Ladies v Port Vale Ladies FC
41  Walsall Wood Ladies FC v Redditch United LFC
42  Tamworth Academy Women FC v Worcester City LFC
43  Balls To Cancer Ladies FC v Stockingford AA Pavilion Ladies FC
44  Rugby Town Women FC v Sedgley & Gornal United FC Women
45  St Ives Town Ladies FC v Hartham United Ladies FC
46  Newmarket Town Ladies FC v Wymondham Town LFC
47  Whittlesey Athletic Ladies FC v Peterborough United LFC
48  Wroxham Women FC v Kettering Town WFC
49  Bedford Ladies & Girls FC v Corby Town LFC
50  Henley Athletic Ladies FC v March Town Ladies FC
51  Northampton Town Women FC v Haverhill Rovers LFC
52  Aylesford LFCv Ashford Ladies FC
53  Herne Bay LFC v Whyteleafe Women FC
54  Dulwich Hamlet Women’s FC v Margate LFC
55  New London Lionesses LFC v Parkwood Ladies FC
56  Hastings United LFC v Hackney Women’s FC
57  Tunbridge Wells Foresters LFC v Ramsgate FC Women
58  Runwell Sports Ladies FC v Harlow Town Ladies FC
59  Rayleigh T own Ladies FC v Hoddesdon Town Ladies FC
60  Chelmsford City Ladies FC v Frontiers Ladies FC
61  Colney Heath Ladies FC v Herts Vipers LFC
62  Hemel Hempstead Ladies FC v Garston Ladies FC
63  Abingdon Town LFC v Abingdon United LFC
64  Banbury United Women’s FC v Swindon Supermarine Women FC
65  Woodley United LFC v Wargrave Women FC
66  Royal Wootton Bassett Town LFC v Brentford WFC
67  Wycombe Wanderers Ladies FC v Oxford City Women FC
68  Eastbourne United AFC Women v Pagham Ladies FC
69  Badshot Lea LFC v Oakwood Ladies FC
70  Walton Casuals Ladies FC v AFC Littlehampton Ladies
71  Mole Valley Women FC v AFC Acorns
72  Roffey FC Women v Chichester City FC Women
73  Seaford Town LFC v Newhaven LFC
74  Burgess Hill Town Women FC v Saltdean United Women FC
75  AFC Stoneham v Merley Cobham Sports Ladies FC
76  Eastleigh In The Community LFC v AFC Bournemouth Women FC
77  Bournemouth Sports Ladies FC v Redlands LFC
78  Alton Ladies FC v Meon Milton Ladies FC
79  Longwell Green Ladies FC v Paulton Rovers Ladies FC
80  FC Chippenham Ladies v Oldland Abbotonians LFC
81  Bristol Ladies Union LFC v Middlezoy Rovers Ladies FC
82  Downend Flyers Ladies FC v AEK-Boco LFC
83  Bristol Rovers Women’s FC v Bristol & West LFC
84  Banwell LFC v Ilminster Town LFC
85  St Agnes AFC Ladies v Saltash United Women FC
86  Marine Academy Plymouth LFC v Ottery St Mary AFC Ladies 
87  AFC St Austell Ladies v Feniton Women’s FC







What do you think? 

Share this story

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp