Full 2021/22 Buildbase FA Trophy Second Qualifying Round draw

The full draw
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email

Get the LATEST NEWS direct to your inbox. Pop your email in the box.

The full draw for the Second Qualifying Round of the 2021/22 Buildbase FA Trophy has taken place.

Looking for details of all the FA competitions on Football in Berkshire? Visit our big FA page here.

1 Mossley v Ossett United
2 Bridlington Town v Sheffield
3 Clitheroe v Liversedge
4 Trafford v Bootle
5 Prescot Cables v Frickley Athletic
6 Pickering Town v Ramsbottom United
7 Tadcaster Albion v Runcorn Linnets
8 1874 Northwich v Marine
9 Stocksbridge Park Steels v Widnes or Brighouse Town
10 Kendal Town v Pontefract Collieries or Yorkshire Amateur
11 Marske United v Glossop North End
12 City of Liverpool or Stockton Town v Colne
13 Cleethorpes Town v Shildon
14 Warrington Rylands v Hebburn Town
15 Workington v Dunston or Worksop Town
16 Market Drayton Town v Leek Town
17 Soham Town Rangers v Shepshed Dynamo
18 Coleshill Town v Kempston Rovers or Newcastle Town
19 Chasetown v Halesowen Town
20 Bury Town v Wisbech Town
21 Kidsgrove Athletic v Evesham United
22 Spalding United v Belper Town
23 Carlton Town v Bedworth United
24 Bedford Town or St Neots Town v Cambridge City
25 Loughborough Dynamo v Sporting Khalsa or Dereham Town
26 Corby Town v Histon
27 Lincoln United v Sutton Coldfield Town
28 Yaxley v Biggleswade
29 Stamford or Daventry Town v Ilkeston Town
30 Chichester City or Whitstable Town v Stowmarket Town or Great Wakering Rovers
31 Westfield v Ramsgate or Sutton Common Rovers
32 Heybridge Swifts v Barking
33 Faversham Town v Tilbury
34 AFC Sudbury v Cray Valley (PM)
35 Maldon & Tiptree v Felixstowe & Walton United
36 Sittingbourne v Herne Bay
37 Staines Town v Three Bridges
38 South Park v Whyteleafe
39 Colney Heath v Basildon United
40 VCD Athletic v Chertsey Town
41 Northwood v Haywards Heath Town
42 Marlow v FC Romania
43 Welwyn Garden City or Hythe Town v Ashford Town (Middx)
44 East Grinstead Town v Waltham Abbey
45 Barton Rovers v Berkhamsted
46 Hullbridge Sports v Hanwell Town
47 Bedfont Sports Club v Romford
48 Tooting & Mitcham United v Whitehawk
49 Witham Town v Lancing
50 Burgess Hill Town v Sevenoaks Town
51 Bracknell Town v Hertford Town
52 Ware v Canvey Island or Coggeshall Town
53 Corinthian or Grays Athletic v Brentwood Town
54 Aveley v Uxbridge
55 Hastings United or AFC Dunstable v Ashford United or Chalfont St Peter
56 Aylesbury United v Hashtag United or Chipstead
57 Harlow Town v Phoenix Sports
58 Bristol Manor Farm v Paulton Rovers
59 Melksham Town v Basingstoke Town
60 Didcot Town v Frome Town
61 North Leigh v Binfield
62 Wantage Town or Willand Rovers v Mangotsfield United
63 Cinderford Town v Bideford
64 Cirencester Town v Kidlington
65 Thame United or Winchester City v Lymington Town
66 Larkhall Athletic v Slimbridge
67 Thatcham Town v Sholing
68 AFC Totton v Barnstaple Town
69 Highworth Town v Plymouth Parkway

Matches will take place on the weekend of Saturday 9 October 2021. Full round dates and prize fund here.

NOMINATE FOOTBALL IN BERKSHIRE FOR A NATIONAL AWARD

Two years ago Football in Berkshire was shortlisted for a Football Content Award, we didn’t win but the awards are BACK and we need your support to try and go one step further! All you have to do is nominate us via Twitter or Instagram and you can do that by clicking here.

Club Noticeboard

Want to post your club news? Click here to sign up

What do you think? 

Share this story

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Get the latest Berkshire football news to your inbox
FIB-Badgetransparent-dud.png